Направления
 

Корзина покупок

Ваша корзина пуста!

Доступные варианты

Психофизиологическая экспертиза

ДержгірпромнаглядУкраїни виокремлює два види робіт, які потребують наявність висновку психофізіологічної  експертизи, а саме роботи підвищеної небезпеки та роботи, що потребують професійного добору.

Стаття 5 Закону України «Про охорону праці» в контексті права на охорону праці під час укладення трудового договору визначає, що працівнику не може пропонуватися робота, яка за медичним висновком протипоказана йому за станом здоров’я. До виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору, допускаються особи за наявності висновку  психофізичної експертизи.
На сьогодні відсутній перелік робіт підвищеної небезпеки, який потребує наявності висновку психофізіологічної  експертизи. Однак встановлена норма щодо допуску до виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору, осіб, які мають висновок психофізичної експертизи.
Відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону праці» саме на роботодавця покладено обов’язок створення на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, що досягається, зокрема, за рахунок функціонування системи управління охороною праці. Відтак, у межах функціонування відповідної системи, на виконання вимог статті 5 Закону України «Про охорону праці» роботодавець вправі самостійно, з урахуванням специфіки своєї діяльності, визначити перелік робіт підвищеної небезпеки, відповідно до якого його працівники проходитимуть психофізіологічну експертизу.
В м. Харкові та Харківській області надає висновок про проходження психофізіологічної експертизи Медичний центр «Авіценна», який має відповідний дозвіл та сертифікат Міністерства охорони здоров′я України (тел.764-90-81, 757-88-91).